Elgesio su žirgais instrukcijos Previous item Elgesio arklidėje instrukcijos Next item Elgesio manieže taisyklės

Elgesio su žirgais instrukcijos

Pagrindiniai elgesio su žirgais principai

DRAUDŽIAMA sėsti ant žirgo vartojus alkoholinius gėrimus.

DRAUDŽIAMA sėstis ant žirgo ir joti be šalmo.

DRAUDŽIAMA avėti aukštakulnius, basutes ar joti visai be avalynės, taip pat su šortais, bridžais ar suknelėmis.

Jojimo metu būtina apranga: kelnės turi būti būtinai ilgos, nevaržančios judesių, patogios, batai patogūs, su pakulne, neslidžiu padu (gali būti guminiai batai arba aulinukai).

DRAUDŽIAMA prie žirgo eiti iš priekio ar iš užpakalio, nes jis gali įspirti, įkąsti. Reikia eiti įstrižai, šonu iš priekio. Visada atkreipti jo dėmesį pašaukiant vardu, ar pakalbinus. Sėsti ant žirgo tik iš kairės pusės.

Užsėdus ant žirgo ar jojimo metu DRAUDŽIAMA šaukti ir triukšmauti.

Svarbu įsidėmėti.

Jojant į priekį žirgas raginamas blauzdomis spaudžiant jo šonus iš apačios į viršų.

Žirgas stabdomas spaudžiant balną keliais, lošiantis atgal ir patraukiant abu pavadžius į save.

Jums ar šalia esančiam asmeniui iškilus nesklandumams ar išsigandus, sakykit komandą „STOP“.

Jojant privaloma laikyti atstumo nuo kitų žirgų: pro savo žirgo ausis turite matyti priekyje einančio žirgo užpakalines kanopas.

Jojimo metu besąlygiškai klausyti instruktoriaus; visi nesutarimai ir klausimai sprendžiami prajojus maršrutą ir nulipus nuo žirgo.

DRAUDŽIAMA savivaliauti, pradėti riščioti, zovaduoti, nuklysti nuo maršruto, keisti jojimo seką, praleisti žirgą.

Jojimo metu DRAUDŽIAMA kelti rankas į viršų, tampyti žirgą už pavadžių bei jį mušti.

Jojimo metu nenumatytai pasibaidžius žirgui tempkite vieną bet kurį pavadį į save, kad žirgas negreitėtų, taip jis pradės suktis ratu ir Jūs turėsite laiko ištraukti kojas iš kilpų ir nušokti.

Jokiu būdu nenumeskite pavadžių ir nepaleiskite žirgo, kol iš Jūsų jo neperėmė treneris, instruktorius ar arklidės darbuotojas.

Po jojimo, šalmai ir jojimo inventorius turi būti padėtas ten, iš kur ir buvo paimtas.

Papildoma informacija

Arklys labai geraširdis, patiklus ir labai jautrus. Jis mėgsta glostymą, turi nuostabią atmintį ir puikiai orientuojasi vietovėje. Raitelis turi susipažinti su šiomis savybėmis ir bendraudamas su žirgu pasinaudoti jo geraširdiškumu, atmintimi ir savybe tvirtai laikytis įpročių. Reikia neužmiršti, kad žirgas – gyva būtybė, turinti psichiką, ir su juo negalima elgtis kaip su mašina.

Kiekvienas keblumas, kylantis jojant, turi priežastį. Raitelis visada turi atsižvelgti į žirgo temperamentą, menką jo nuovokumą, baikštumą. Keblumų priežastis raitelis turi aiškinti ne tariamu žirgo nepaklusnumu („tas dvėsena nenori“), o pirmiausiai ieškoti savo klaidų. 99% dėl traumų ir žirgo nepaklusnumo kaltas pats žmogus, nes jis neatsižvelgia į žirgo psichiką.

Žirgų negalima erzinti ir su jais žaisti. Tai gadina jų charakterį, jie įpranta kandžiotis ir spardytis.

Prie žirgo negalima eiti iš priekio ar iš užpakalio, nes jis gali įspirti, įkąsti. Reikia eiti įstrižai – šonu iš priekio. Visada atkreipti jo dėmesį garsais, pašaukti vardu, pakalbinti.

Pririšti žirgą galima tik su apynasriu. Jokiu būdu negalima rišti žirgo su pavadžiu, esant jam įžabotam. Pasibaidęs jis ne tik suplėšys inventorių, bet gali ir nusitraukti liežuvį.

Vesti žirgą reikia laikant už vieno pavadžio ir einant greta jo kairio peties, kartu su žirgo priekinėmis kojomis, dešinės rankos alkūne liečiant žirgo petį. Tai padės Jums apsisaugoti nuo netikėto pasibaidymo, Jus jausite žirgą, jis negalės ant Jūsų užšokti ir galėsite jį išlaikyti.

Žirgas – geriausias jojimo mokytojas. Nenuilstantis ir kantrus jis pasako savo raiteliui, kur šis padarė klaidą. Reikia tik suprasti tą kalbą ir suvokti ką nurodo žirgas:

a) muistymas galva reiškia:“ Netampyk manęs už nasrų“,

b) spardymasis užpakalinėmis kojomis, spustelėjus blauzda:“ Tu pakutenai mane pentinu“(per stipriai).

c) švaistymas uodega: „Tu neramiai laikai blauzdas“.

d) spaudimas nasrais (per pavadžius) į raitelio delną: „Tu per griežtas“. Žirgo nasrai tampa tokie kieti kaip raitelio rankos. Veiksmas sukelia atoveiksmį.

 

 

Pridėti komentarą

Kontaktai
Būdos kaimas, Trakų r. sav.
+370 679 39 395
info@laimoszirgai.lt