Apie mūsų žirgyną

Žirgynas VšĮ „Laimos žirgai“ – atsinaujinęs žirgininkystės klubas “Perkūno žirgai”, įsikūręs Neries regioninio parko pašonėje, Būdos kaime šalia Trakų miesto, siūlo jojimo paslaugas vaizdingose Trakų apylinkėse. Trumpos išvykos ar žygiai žirgais su nakvyne, pirtimi, vakariene ir pusryčiais, atostogos su žirgais vaikams ir šeimoms, pasivažinėjimas karietomis, vežimais bei rogėmis, ekskursijos ir jojimo pamokos – tai toli gražu ne visas sąrašas aktyvių užsiėmimų, kuriuos siūlo VšĮ „Laimos žirgai“.

Pagrindinis žirgyno uždavinys – prisidėti prie rečiausių veislių išsaugojimo, jų populiarinimo ir pristatymo žmonėms. Labiausiai vertinami ir saugomi yra žemaitukai – viena seniausių veislių Europoje. Žemaitukų veislė reikšminga ne tik Lietuvos istorijai, kultūrai, arklių selekcijai, mokslui, ekologijai ir ekonomikai, bet ir pasaulinei bioįvairovei. Šiuo metu Lietuvoje turime dvi Žemaitukų veisles: Stambieji Žemaitukai ir Žemaitukai (senasis tipas). Žemaitukų veislė pripažinta saugotina tarptautiniu mastu ir įtraukta į FAO Pasaulio žemės ūkio gyvūnų įvairovės duomenų banką ir į Pasaulio žemės ūkio gyvūnų įvairovės katalogą.

Taip pat norėjome vienyti grupelę žmonių, kurių tikslai sutaptu: žirgininkystės, važnyčiojimo, poilsio su žirgais populiarinimas ir vystymas LR vienijant žirgininkystės specialistus, amatininkus, gaminančius žirgininkystės vystymui ir populiarinimui reikalingus reikmenis, žirgų selekcijos specialistus, dirbančius trenerius, sportininkus, turizmu užsiimančių įmonių specialistus, važnyčiojimo ir žirginio sporto šakos gerbėjus, propaguoti poilsį su žirgais, formuojant sveiką gyvenimo būdą. Vaikams ir jaunimui sudaryti sąlygas harmoningam asmenybės vystymuisi.

Visi tikslai buvo įgyvendinti su kaupu: daugkartinis dalyvavimas „Bėk bėk, žirgeli“ šventėse Anykščiuose, “Agro Balt” parodose, ir žirginio sporto varžybose, populiarinant mūsų vietinės žemaitukų ir stambiųjų žemaitukų veislės. Daugybė paruoštų žirgininkų išplito po Traku raj. ir ne tik. Mūsų veiklos dėka visoje Trakų sav. padaugėjo žirgininkų laikančių žirgus tiek laisvalaikio jojimui, tiek sportuojančių jau ir tarptautiniame lygyje.

Per 16 m. darbo puikūs rezultatai: apie tūkstantis Trakų vaikų ir jaunimo išmokyta jojimo paslapčių ir supažindinta su žirgais, jų priežiūra, veislėmis. Dauguma iš jų jau augina savo žirgus, tęsia sportinę karjerą. Kitiems tai laisvalaikio praleidimo būdas, dar kitiems – viena iš profesijų. Po visą Trakų savivaldybę pasklido žirgai – 90% visų su žirgais dirbančių ar žirgus laikančių žmonių Trakų raj., išėjo iš mūsų žirgyno, pas mus įgavo žinių. Taigi sėkmingai siekiame savo svajonės -kad kiekvienoje lietuvio sodyboje žvengtų žirgas. Tūkstančiai Lietuvos žmonių pas mus taip pat įgijo žinių, užsėdo ant žirgo, prisilietė prie jo, pajodinėjo po vaizdingas Trakų apylinkes. Patys gabiausi mūsų mokiniai tęsia ši darbą.

Vieninteliai Lietuvoje po 20 m. pertraukos atgaivinome ir paruošiame stiprią voltižiruotės – gimnastikos ant žirgo programą. Su ja apvažiavome daugybe švenčių, parodų. Esame daugkartiniai „Bėk bėk, žirgeli“ šventės Anykščiuose dalyviai ir įvairių rungčių nugalėtojai. Labai džiugu, kad atsirado mūsų dėka šios šakos tęsėjų ir gerbėjų Lietuvoje.

Žirgyno istorija:

2000 m. gegužę – išnuomotas kino teatras kempinge „Slėnis“, įrengti 4 gardai, pirmiesiems 4 žirgams. Pirmosios pamokos vaikams buvo vedamos pačiuose Trakuose, pusiasalio pilyje.

2000 m . rugpjūtį – persikraustėme į Užutrakio dvarą, buvusias dvaro karietų patalpas. Viduje riogsojo krūva nuardytų pilies tiltų, iš  jų buvo įrengti gardai žirgams.

2005 m. – kartu su Trakų Jaunimo TLC įvykdyta kelionė “Su žirgu per Lietuvą“ pripažinta geriausia 2005 m. kelionė ir apdovanota Lietuvos Keliautojų Sąjungos diplomais. Maršrutas: Trakai-Anykščiai-Trakai.

2006 m. – patvirtintas stambiųjų žemaitukų veislynas. Gauname B kategoriją. Surengti 3-12 dienų žygiai populiarinant šią veislę.

2006 m. – geriausia metų kelionė „Su žirgu per Lietuvą“ Maršrutas: Trakai -Aukštadvario regioninis parkas – Trakai.

2007 m. – geriausia metų kelionė „Su žirgu per Lietuvą“ Maršrutas: Trakai -Marcinkonys – Trakai.

2017 m. – asociacijos „Perkūno žirgai“ juridinis vardas pakeistas į VšĮ „Laimos žirgai“.

AUDRA ŽEMAITYTĖ
AUDRA ŽEMAITYTĖ
Raitelė, Instruktorė
NIKITAS JASTREBOVAS
NIKITAS JASTREBOVAS
Vyr. Instruktorius
LAIMA MARTINAVIČIENĖ
LAIMA MARTINAVIČIENĖ
Prezidentė, Raitelė - Trenerė
8 606 14514
laima.salciute@gmail.com

Ačiū Laimai už gražų priėmimą, nuostabius žirgus

ir gražias aprodytas apilinkes puikiai praleistas laikas.

Arūnas

Žirgyne apsilankėme su vaikais, vaikai galėjo joti poniais.

Įspūdžiai jodinėjant nuostabios gamtos apsuptyje neįkainojami.

Viktorija

Nepamirštamas susitikimas su šiais elegantiškais gyvūnais.

Labai geras instruktažas, buvo tikrai drąsu sėsti ant žirgo.

Monika
Partneriai
tony-2.png
slenis-2.png
Gera-dovana.png
riterio-krantas-2.png
su-saule-2.png
logo-uzugiriai-2.png
pas-juoza-2.png
foto-expres-2.png
logo-traku-amatu-asoc-2.png
ideabooz-logo-trans.png
Kontaktai
Būdos kaimas, Trakų r. sav.
+370 679 39 395
info@laimoszirgai.lt