Mūsų veisiamos veislės
  • Azavakų
  • Tazy
  • Rusų kurtai
Šuniukų vados :
  • Planuojama vada 2017 m. pabaigoje – 2018 m. pradžioje. Daugiau informacijos telefonu: +370 679 39 395

Genealogija.jpg

Apdovanojimai.jpg

Azavakų veislės šunys

„Azavakas visų kurtų veislių šedevras, jis lyg brangakmenis.“
Azavako šunų veislės gimtinė – Afrika, Azavako slėnis. Pirminė šios veislės šunų paskirtis buvo medžioklė ir namų saugojimas. Žinoma, tam tikrose vietovėse azavakai buvo auginami ir kaip tiesiog šeimos draugai. Šie gyvūnai buvo labai gerbiami, todėl niekas nė nedrįso jų pardavinėti – vienintelis būdas įsigyti azavaką buvo gauti jį dovanų.

Pirmoji Azavakų vada Lietuvoje. Gimė 2015 10 17.

Išvaizda

Patinėlių ūgis siekia 64 – 74 cm, kalių – 60 – 70 cm, o svoris apie 15-20 kg. Kūnas gracingas, liaunas ir lankstus. Jokios kitos veislės šunys neprilygsta šių kurtui grožiui, gracija ir elegancija

Priekinės galūnės ilgos, grakščios, statomos beveik visiškai vertikaliai, gerai išaugusios. Užpakalinės kojos ilgos ir laibos, visiškai vertikalios. Nugaros ilgis sudaro 90 procentų kojų ilgio.

Nugara beveik tiesi, horizontali ar palengva aukštėjanti klubų link. Krūtinės ląsta gili, nenusileidžia žemiau alkūnių. Pilvas labai įtrauktas ties juosmens išgaubimu.

Galva grakšti, siaura ir ilga, kalto formos. Kaukolės plotis turi būti pastebimai mažesnis už pusę galvos ilgio. Nosies veidrodėlis juodas arba rudas. Akys migdolo formos, pakankamai didelės, tamsios arba gintaro spalvos.

Ausys kabančios ir plokščios, prie pagrindo ganėtinai plačios, prigludusios prie kaukolės, susidomėjusio šuns ties pagrindu jos pakyla. Kaklas ilgas, grakštus, raumeningas ir šiek tiek išlenktas.

Kailis labai trumpas, pilvo srityje jo beveik iš viso nėra. Oda itin švelni, glotni ir smarkiai prigludusi prie kūno. Puikiai matosi ir raumenų struktūra, tačiau jie nesuteikia masyvios išvaizdos. Labai svarbi azavako savybė yra ta, kad jis neskleidžia šunims būdingo kvapo – šių šunų augintojai tuo itin džiaugiasi.

Informacijos šaltinis: animal.lt

Charakteristika

Azavakai yra išdidūs, budrūs ir labai dėmesingi šunys. Jei nuo mažens socializuosite šios veislės augintinį, jis bus labai draugiškas, ištikimas ir švelnus.

Kadangi azavakai iš prigimties įpratę gyventi gaujomis, kito šuns draugystė jiems nesukels jokių problemų, ypač jei tai bus kitas azavakas.

Ši veislė pasižymi dideliu energijos kiekiu, tad, jei auginate tokį šunį, būkite pasiryžęs skirti nemažai laiko pasivaikščiojimams, energingiems žaidimams lauke, aktyvioms treniruotėms. Azavakai išties itin greiti – gali išvystyti net iki 40-60 km greitį.

Nors šios veislės šunys yra draugiški ir meilūs, tačiau visada išlaiko ir šiek tiek nepriklausomybės. Tai nėra tokių šunų, kurie dėl šeimininko pasiryžę padaryti bet ką, tipas. Azavakai šiuo požiūriu truputį primena kates – jiems tinka posakis „vaikštau kur noriu ir darau, ką noriu“.
Su nepažįstamaisiais azavakai elgiasi atsargiai. Agresijos jiems nerodo, tačiau gali elgtis draugiškai atsargiai ar net ignoruoti, demosntruodami visišką abejingumą ir aroganciją.

Azavakai tinkami propaguojantiems aktyvų gyvenimo būdą ir norintiems augintinio su išskirtiniu charakteriu.

Informacijos šaltinis: animal.lt

Daugiau informacijos apie šios veislės kilmę galite sužinoti čia.

Tazy veislės šunys

Nepaprastai stilingų formų parodiniai šunys bet kokiai aplinkai suteikia rafinuotumo. Kaip daugumai kitų kurtų, šiai veislei būdingas labai nepriklausomas charakteris, todėl nuo pat mažens šunį būtina kantriai mokyti paklusnumo. Neprilygstamas grožis, gracija, elegancija ir orumas.

Išvaizda

Detalesnė informacija ruošiama.

Charakteristika

Detalesnė informacija ruošiama.

Rusų kurtų veislės šunys

Rusų kurtas – medžioklinis miškastepių šuo, kilęs iš dviejų jau išnykusių veislių – Krymo ir kalnų kurtų. Šios veislės šunys pasižymi proporcingumu ir estetiškumu, tačiau svarbiausios rusų kurtų savybės yra jėga, greitis, narsumas ir sugebėjimai medžioklėje.

Išvaizda

Rusų kurtai yra dideli šunys. Patinų ūgis ties ketera turi būti bent 71 cm, o patelių – 66 cm.

Kaukolė siaura, ilga, viršugalvyje šiek tiek išgaubta. Žandikauliai ilgi, stiprūs. Nosis didelė. Ausys mažos, laikomos priglaustos šalia kaklo, nukreiptos atgal. Akys šiek tiek įkypos, tamsios spalvos. Išraiška protinga, švelni.

Kaklas labai stiprus, ilgokas, šiek tiek išlenktas. Pečių linija nuožulni. Krūtinė siaura, gili. Šonkauliai giliai. Nugara ties juosmeniu šiek tiek iškili – susidaro gracingas išlinkis. Juosmuo itin raumeningas.

Kojos tiesios, ilgos, užpakalinės itin raumeningos. Letenos primena kiškio – pirštai arti vienas kito, su aiškiais matomais krumpliais. Uodega ilga, laikoma nuleista ir grakščiai išlenkta.

Kailis ilgas, šilkinis, gali būti tiesus ar banguotas ir net garbanotas. Ant galvos, ausų, priekinių kojų dalių jis privalo būti trumpas ir glotnus. Apykaklė puošni. Ant uodegos ir užpakalinių kojų kailis ilgesnis, plunksnuotas. Priimtinos visos kailio spalvos.

Informacijos šaltinis: animal.lt

Charakteristika

Rusų kurtai ramūs, bet turi stiprų medžioklės instinktą, tad pamatę žvėrį tuoj pat susijaudina ir įgauna energijos.

Dėl to juos gali būti kiek sunku dresuoti. Šiaip jie yra tylūs, geri augintiniai. Ši veislė pasižymi savarankiškumu, jiems neiškyla jokių problemų būti vieniems – visada randa kuo užsiimti. Šia savo savybe rusų kurtai primena kates.

Nepaisant ramaus būdo, šiai veislei reikalingas aktyvus gyvenimo būdas ir ilgi pasivaikščiojimai gryname ore. Kitaip jiems gali kilti įvairių sveikatos sutrikimų.

Informacijos šaltinis: animal.lt


Mūsų auginamų rusų kurtų Galaktikos ir Gaurijos dokumentai. Galaktika ir Gaurija yra atvykusios iš veislyno „Iz Glubiny Vekov“.

Motina – Žiūrėti dokumentus

Tėvas – Žiūrėti dokumentus

Kontaktai
Būdos kaimas, Trakų r. sav.
+370 679 39 395
info@laimoszirgai.lt