Dažniausiai užduodami klausimai

Jeigu aš niekada nejodinėjau?  

Gausite instruktažą, parinksime Jums ramų žirgą. Mūsų stambieji žemaitukai yra ramesni ir ne tokie jautrūs bei staigūs kaip sportinių veislių žirgai ( trakėnai, hanoveriai  ir t.t.). Instruktorius lydės ne raitas, bet žingsniuos šalia ir ves Jūsų žirgą už pavadžio.

Kaip tinkamai apsirengti?

Draudžiama avėti aukštakulnius, basutes ar joti visai be avalynės, taip pat su šortais, bridžais ar suknelėmis. Jojimo metu būtina apranga: kelnės turi būti būtinai ilgos, nevaržančios judesių, patogios, batai patogūs, su pakulne, neslidžiu padu (gali būti guminiai batai arba aulinukai).

Ar galima atvažiuoti su vaikais?

Taip galima, mažiesiems turime ponį klases arkliukų, asiliuką, ožkyčių pasidžiaugti, pamaitinti. Galite pakalbinti močiutę ar draugę pasivaikščioti su mažyliais iki 6m. kol Jūs jodinėjate. Mes siūlome Jums programą „Vaiko pusdienis kaime“ „Šeimos pusdienis kaime“.

Ar sugebėsim įveikti žygio maršrutą?

Žygio maršrutas parenkamas į Jūsų galimybes ir norus. Yra toks variantas: dalis joja, dalis vežimu važiuoja. Kelionės metu galima keistis. Taip keliauti galima su vaikais, šeimomis.

Ar galiu jodamas pasisodinti mažametį vaiką priekyje savęs?

NE! Tai yra griežtai draudžiama, nes yra labai nesaugu ir pavojinga, balnai nėra pritaikyti jodinėjimui dviems. Jums nemokant valdyti žirgo ir jam pasibaidžius, neišlaikysite vaiko.

Nuo kelių metų galima leisti mažametį vaiką jodinėti?

Viskas priklauso nuo Jūsų vaiko, jo noro, drąsos, kitų charakterio savybių. Ant mūsų ponių klasės žirgelių 4 – 5m. vaikai išaugo puikiais sportininkais ir žirgų mylėtojais.

Ką galima žirgams atvežti lauktuvių?

Morkų,  juodos duonos, gabalinio cukraus, specialių skanėstų žirgams, laižomosios druskos. Dauguma šių produktų tiks ir kitiems žirgyno gyventojams. Obuolius žirgai mėgsta, bet jie turi būti supjaustyti. Nebūtina visų gėrybių sumaitinti iš karto, galima jas palikti žirgyne, gyvūnai galės jomis džiaugtis ne vieną dieną.

Ar žiemą galima jodinėti?

Žinoma. Galioja  „Jojimo žiemos metu instruktažas“ , su kuriomis Jus supažindins instruktorius. Aprangai tinka slidininkų kostiumai, kombinezonai, vienu dydžiu didesni batai – kad tilptų vilnonė kojinė. Reikalinga kepurė, ant kurios galima butų užsidėti šalmą. Būtina turėti pirštines. Galima įsigyti specialią žieminę jojimo aprangą.

Kontaktai
Būdos kaimas, Trakų r. sav.
+370 679 39 395
info@laimoszirgai.lt