KĄ JUMS DUOS MŪSŲ PROGRAMOS:

1. Per žirgą giliau pažinsite save, kas leis pakeisti ir pagerinti savo santykį su savimi, savo kūnu, savo aplinka, žmonėmis, šeima, gamta ir viskuo, kas supa.

2. Mano metodai Jus ištrauks iš stereotipinių ir įprastinių rėmų. Pakeis Jūsų požiūrį į žirgą, padės daug giliau suprasti žirgą.

3. Abipusis bendradarbiavimas su žirgu skatins mąstyti ir veikti kartu, ugdys sąmoningumą ir intelektą. Vietoje reaktyvių veiksmų – pereisite prie proaktyvių. Išmoksite kontroliuoti savo emocijas ir nuotaiką, valdyti chaosą.

4. Per žirgus – koncentruotas mokymasis. Gausite greitą rezultatą, kurį greitai galėsite pritaikyti.

5. Tapsite daug labiau pasitikinčiais savimi, išmoksite atstovėti ir apginti savo ribas, priimti save tokį, koks esate. Rasite savo stilių ir unikalumą. Žirgas priima žmogų be vertinimo ir kritikos.

6. Išmoksite tvarkytis su baimėmis, stresu, depresija, nervingumu. Taigi pagerinsite savo ir savo aplinkos gyvenimo kokybę ir savo darbingumą. Atgausite ir padidinsite vidinę energiją, išlaisvinsit užgniaužtus resursus.

7.Žirgai turi nepaprastą sugebėjimą rezonuoti mūsų emocinį intelektą (EQ), atspindėti mums patiems autentiškiausią mūsų savastį. Taigi giliau pažinsite save.

8.Žirgai nuskaito Jūsų ketinimus, taigi teks atsistoti savo vidinėje tiesoje. Tai daug kam skaudus potyris. Tačiau galiu Jus nuraminti, žirgai neutralizuos Jūsų skausmą. Darbas su savimi bus malonesnis ir lengvesnis.

9. Žirgas teigiamai veikia žmogaus psichinę būseną, nuskaito ir perima ant savęs. Sugeba sugerti įtampas ir negatyvą. Šalia žirgo visada suaktyvėja „laimės hormonų“ gamyba.

10. Išmoksite autentiško ir sąmoningo buvimo dabartyje. Suvoksite savo kūno ir žirgų kalbą, kaip ją suprasti kituose. Nes mūsų judesiai ir gestai dažnai būna tokie prieštaringi ir grubūs ir jų tiek daug, kad žirgai nutraukia,bet kokį bendravimą su mumis.

12.  Sužinosite, kaip kvėpuoti šalia žirgo, mokysimės kvėpuoti.

13. Tiek jojant, tiek dirbant šalia žirgo – treniruojasi ir dirba visos kūno raumenų grupės ir teigiamai veikia sąnarius, judamąjį aparatą, kvėpavimo, kraujotakos sistemas.

Keista, kad visos jojimo duodamos naudos organizmui nerasite nei vieno žirgyno aprašyme. Aš rekomenduoju apsilankyti bet kuriame žirgų hipoterapijos puslapyje ir panagrinėti šią temą išsamiau, NES TAI KĄ ŽIRGAS TEIKIA ŽMONĖMS TURINTIEMS SVEIKATOS SUTRIKIMŲ, JIS NE MAŽIAU SUTEIKIA IR SVEIKIEMS. Tai puiki profilaktinė priemonė, o jodinėjimo teikiamų naudų yra daugybė:

– treniruoja nugaros raumenis ir formuoja gražią laikyseną.

– treniruoja kvėpavimo sistemą, kas leidžia geriau aprūpinti organizmą deguonimi ir teigiamai veikia visas vidaus organų ir viso organizmo sistemas, didina organizmo atsparumą ligoms ir greitina gijimą. Mano pačios patirtis, trikovininko žmonos patirtis leidžia teigti, kad raiteliai gyja „kaip katės”. Po didžiausių traumų taip greit atsistoja ant kojų, kur kiti metus guli.

– gerina judesių koordinaciją ir stiprina vestibuliarinį aparatą.

– didina organizmo darbingumą ir ištvermę, lėtina senėjimo procesus.

– ar žinote, kad per minutę raitelis, jodamas lengva riščia ant žirgo, pasikelia 80 kartų. – masažuojasi visi vidaus organai, pagerėja kraujotaka, kvėpavimas. Tuo pačiu vyksta ir organizmo valymasis.