Žvelgti į žirgą kaip į individualybę, asmenybę su savo individualiais sugebėjimais ir mokymosi tempu. Padėti jai atsiskleisti, leisti rinktis. O ne kišti juos po dirbtinių darbo su žirgais sistemų šablonais.

Pagarba žirgui, suvokti jo vertę tautos istorijoje ir mūsų gyvenimuose. Žvelgti į žirgą kaip į mokytoją. Mokytis bendravimo ir bendradarbiavimo, partnerystės. Abipusis mokymasis. Žirgai keičia mūsų gyvenimus. Būtent bendravimas su žirgais skatina plėsti savo potencialą, tapti autentiškais, santykiuose su žmonėmis, aiškiau suvokti savo gyvenimo tikslus ir sąmoningai prisidėti prie šio pasaulio gerovės.

Ugdyti sąmoningumą: tiek savęs, tiek žirgo. Reaktyvumą keisti į proaktyvumą, taigi kelti emocinį intelektą. Tik keisdamas save ir savo elgesį, gali pakeisti žirgo elgesį, vadinasi, ir visos aplinkos. Reikia pradėti nuo savęs.

Laikytis bendradarbiavimo, pasiūlymų ir pastebėjimų, vietoj vertinimų ir kategoriškų patarimų bei kritikos, politikos. Mums neegzistuoja konkurencija. Mes už bendradarbiavimą ir diskusijas.

Naudoti humaniškus metodus ir rūpintis žirgų gerove.

Vadovaujamės ir kitiems rekomenduojame vadovautis FAWAC (Farm Animal Welfare Advisory Council) gairėmis, kurios padeda kurti gerbuvį žirgams, poniams ir asilams.

5 FAWAC gyvūnų laisvės, kurias turi užtikrinti atsakinga ūkininkystė:

  1. Laisvė nuo troškulio, alkio ir bado;
  2. Laisvė nuo diskomforto;
  3. Laisvė nuo skausmo, sužeidimų ir ligų;
  4. Laisvė elgtis natūraliai, pagal prigimtį;
  5. Laisvė nuo baimės ir streso.

Tik užtikrinus gerbūvį įmanomas draugiškas bendradarbiavimas su žirgu.