Dažniausiai užduodami klausimai

Ką galima atsivežti važiuojant į žirgyną?

Važiuojant pas mus galima vežtis morkas. Geriausia – nepjaustytas, kadangi taip bus saugiausia maitinti žirgus, ypač vaikams.

Taip pat galima pasirinkti skanukų, laižalų žirgams, kurie nepakenks ir yra naudingi. Taigi, norėdami pamaloninti žirgus ilgesniam laikui, galite skanėstus jiems pirkti čia:

Mes dar niekada nesame susidūrę su žirgais, ką galėtumėte mums pasiūlyti?

  1. Edukacinę programą „Pažink žirgą”;
  2. Pažintinę pamoką, kuri gali būti ir su jodinėjimu, ir be.

Tokie turėtų būti pirmieji pažinties su žirgu žingsniai.

Jau esame jodinėję kelis kartus ir norėtume joti laukuose patys, nenorime, kad žirgus vedžiotų.

Nei keli kartai, nei 20 kartų nėra rodiklis, kad jūs galite joti vieni. Tik praėję specialų jojimo mokyklos kursą galite joti patys. Kiek gali užtrukti mokymosi procesas – priklausys nuo jūsų asmeninių savybių, bet ir nuo to, kiek valandų per savaitę skirsite pamokoms. Gali prireikti nuo pusės metų, metų, o kai kuriems – ir daugiau, kol tikrai būsite pasirengę saugiai jodinėti vieni.

Priešingu atveju, t.y. be specialių apmokymų, jodinėdami žirgais kenksite jų sveikatai ir jodinėsite jų gyvenimo kokybės sąskaita (plius – rizikuojate ir savo pačių sveikata ar netgi gyvybe).

Kodėl tokia kaina? Atrodo brangu.

Pigi būna tik „kiniška” prekė ir jūs patys žinote, kodėl. Visais laikais už kokybę ir profesionalumą būdavo mokama atitinkamai. Žirgai ir visa, kas su jais susiję, visais laikais buvo prabangos prekė, reikalaujanti ypatingai daug žinių, išminties ir laiko.

Kodėl negalima maitinti žirgų duona, obuoliais, cukrumi?

Atvažiuodami į ūkį jūs nieko nežinote apie ten gyvenančius žirgus: kokiom ligom jie serga, galbūt turi virškinimo sutrikimų ir t.t. Todėl netgi „nekaltas” gabalėlis cukraus ar duonos gali rimtai susargdinti žirgą arba netgi jį numarinti, jei jis turi rimtų sveikatos problemų!

O sportiniams žirgams sudaromas specialus maisto racionas ir jie yra labai jautrūs mitybos pokyčiams. Be to, tokių lankytojų kaip Jūs – daugybė, ir visi nori duoti tą „mažą gabalėlį”. Taip nepastebimai tas gabalėlis galiausiai virsta į visą kepalą duonos ir net daugiau. Juk niekas tų dozių nesureguliuos ir dėl to išklyla didelė grėsmė žirgo sveikatai ir net gyvybei.

Taigi, prieš vykstant į bet kokį žirgyną privaloma atsiklausti, ar galima žirgus maitinti ir kuo. Prekyboje rasite įvairiausių saugių ir naudingų skanukų žirgams.

Kodėl negalima maitinti aptvaruose ar ganyklose esančių žirgų?

  1. dėl tų pačių priežasčių, aprašytų aukščiau. Iš esmės – dėl žirgo sveikatos ir gyvybės išsaugojimo. Žirgai yra labai jautrūs mitybos pokyčiams. Maža to, tai yra gyvūnai, kurie fiziologiškai negali vemti, net į skrandį papuolus nuodingoms medžiagoms, todėl neatsakingas žirgų šėrimas gali baigtis labai blogai.
  2. dėl jūsų pačių saugumo. Ypač rimtai galite nukentėti, jei sugalvojote maitinti žirgus įėję į jų teritoriją. Nesuprasdami jų kalbos, galite nepastebėti jų siunčiamų įspėjamųjų signalų ir rizikuojate būti užpulti ar suspardyti įsijungus konkurencinei kovai tarp žirgų dėl skanėsto.

Pabaigai – anekdotinis klausimas 🙂

Žiūrėdamas į asilą tėvelis klausia – o kodėl pas šitą ponį tokios ilgos ausys?

Atsakau: čia ne ponis, čia zuikis, tik jam – 300 metų! 🙂