Kas yra savanorystė?

Jei paskaitinėtumėte žymiausių žirgininkų gyvenimo istorijas, tai visas jas vienija viena: arba benamis buvo, prisiprašė žirgyne dirbti už pastogę, arba iš namų pabėgo. Esmė tame, kad daugelis sutikdavo dirbti nemokamai, kai kas vėliau ir pinigus mokėjo, kad tik turėtų galimybę būti prie žirgų, prie meistro, kad galėtų stebėti ir mokytis santykio su žirgu meno. Ir tai trukdavo ne vienus metus: tekdavo rizikuoti, atlikti juodžiausius darbus, bet rezultatai vainikavo visus vargus. Aš visada sakydavau savo mokiniams, kad tikrasis jojimo mokslas – tai ne ant žirgo, o šalia žirgo vyksta.

Mes tikrai nekartosime kitų savanorystės apibrėžimų, juos galite susirasti ir patys internete 🙂 Mes įvardinsime tai, kas yra savanorystė būtent pas mus ir savanoriavimas mums. Savanorystė – tai savanoriškas laiko, žinių, fizinės jėgos skyrimas tam tikrai veiklai, kuri įprasmina Jūsų ir mūsų vertybes. Savanorystė pas mus gali būti kelių tipų.

Savanorystės būdai mūsų žirgyne:

a) pagalbiniai ir ūkio darbai:

Tai ūkinių darbų atlikimas, patalpų valymas, aptvarų tvarkymas (surenkame šiukšles, žirgų mėšlą, akmenis nuo ganomų plotų pavasarį ir rudenį), dažymas, žirgų gardų tvarkymas (kad žirgams būtų kuo komfortiškiau miegoti ir gyventi), langų plovimas, daržo ar gėlių sodinimas ir prižiūrėjimas (yra galimybė puošti ir puoselėti žirgyno teritoriją).

Šeima, kolektyvas ar pavieniai asmenys iš anksto suderinus gali atvykti į žirgyno teritoriją ir atlikti suderintus ūkinius darbus.

Po to galima surengti sau pikniką gamtoje. Yra pavėsinė, židinys. O mes tikrai mielai atsilyginsime duodami pasidžiaugti bendravimu su žirgu, pajodinėjimu. Tai gražūs, savanoriški, barteriniai mainai. Win win 🙂

Įvairių tekstų rinkimas, spausdinimas, rašymas, vertimas, prisidėjimas prie žirgyno veiklos ir misijos viešinimo.

b) savanoriškas darbas su žirgais:

  • žirgų šėrimas, priežiūra, vedžiojimas į aptvarus;
  • edukacinės programos vedimas;
  • žirgų vedžiojimas, vaikymas su kordu;
  • darbas su žirgu laisvėje;
  • žirgo gimnastika rankose;
  • žirgo vedžiojimas su raitais klientais, dalyvaujančiais programose (žirgai vedžiojami saugant fizinę ir psichinę jų būklę, taip pat rūpinantis jojančių saugumu).

Aišku, norint visa tai gebėti sėkmingai atlikti, papildomai reikia pereiti mūsų mokymo programas. Todėl čia savanorystė vyksta sinergijos principu: 1+1=11.

Iš tikrųjų, pas mus žmogus praėjęs mokymosi programą – kaip elgtis ir prižiūrėti žirgą, kaip dirbti su juo – būsite reikalingas visur. Tokie žmonės labai vertinami bet kuriame žirgyne. Užsienyje su šitokiomis žiniomis puikiai galėtumėte užsidirbti nuo 1200 iki 1600 eur per mėnesį. Lietuvoje taip pat trūksta grumų (žirgų priežiūros padėjėjų), bet kuriose varžybose  padėti profesionaliems sportininkams.

Svarbiausia su šiomis žiniomis – nešite ir skleisite pasauliui naują požiūrį į žirgą ir tinkamo elgesio su žirgu kultūrą.